clock   England:   |   Türkiye: Site Dili:   Arapça  English  Español  Français  German  Russian  Türkçe

Barbaros - Tekirdağ

Kayıt Tarihi: 23-10-2010 Okunma Sayısı: 399677

Barbaros - Tekirdağ >

Barbaros - TekirdağBarbaros - TekirdağBarbaros - TekirdağBarbaros - TekirdağBarbaros - TekirdağBarbaros - TekirdağBarbaros - TekirdağBarbaros - TekirdağBarbaros - TekirdağBarbaros - TekirdağBarbaros - TekirdağBarbaros - TekirdağBarbaros - Tekirdağ

Bugünkü Tekirdağ' ın Osmanlı Türklerinin Rumeliye geçişleri ile 1357 yılından sonra Türkler tarafından kurulduğu bilinmektedir.

Tekirdağın tarihten önceleri de var olduğu beldemizdeki kale kalıntılarından anlaşılmaktadır. şehrin M.Ö. VI. Yüzyılda Foçalılar tarafından kurulduğu ve BISANTE adını taşıdığı sonradan Romalıar döneminde READESTUSA' ya çevrildiği bilinmektedir.

Eski Tekirdağ uzun yıllar çevresinin önemli bir iskelesi olarak Yunanlı gemicilere merkezlik yapmış. Bugünkü Barbaros balıkçısı barınağını başlangıç ayağı; bu iskele kalıntılarının üzerinde bulunmaktadır. VI. Yüzyılda ünlü Bizans İmparatoru Jüstinyen burasını balkanlardan inen Ulahların saldırısından korumak için surla çevirmiş.

Fakat 813 ve 1206 yıllarında şehir Bulgarlar tarafından ele geçirilerek yağmalanmış. Bugün Barbarosta bulunan kale kalıntıları bu surların son parçalarıdır.

Vitrin
 
İletişim
Sitemizdeki Emlak Sayısı: 129 Aktif Ziyaretci: 59    |    Toplam Ziyaretci: 40431099    |    Toplam Sayfa Gösterimi: 51528136